41.

HÁDANKA

 
 

Máme tři krabičky a v jedné z nich je ukrytá zlatá cihla. Na každé krabičce je něco napsáno, ale nejméně na jedné krabičce je pravdivý nápis a minimálně je jeden nepravdivý.
Určete, ve které krabičce se nachází zlatá cihla.

1) Dřevěná krabička - Cihla se nachází v této krabičce.
2) Plechová krabička - Cihla se nenachází v této krabičce.
3) Zlatá krabička - Cihla se nenachází v plechové krabičce.

 
     

42.

HÁDANKA

 
 

Tam, kde místo řádu vládne chaos a místo vědomostí jen zničení, z člověka se stane ????

Víte, co se stane z člověka?

 
     

43.

HÁDANKA

 
 

Když jsme kdysi budovali klanové sídlo, pamatovali jsme i na kanalizaci. Chtěli jsme prostě to nejlepší. Vzpomínám si, jak jsem se tehdy děsně pohádal s projektantem ohledně poklopů na nádvoří. On mi tvrdil, že jsou lepší kruhové poklopy než čtercové, které jsem chtěl já. Myslel jsem tehdy, že ho snad vzteky vycucnu do sucha. Ale nakonec jsem si to nechal vysvětlit.

Víš i ty, proč je lepší, když je logicky poklop kruhový, než aby byl čtvercový?

 
     

44.

HÁDANKA

 

 

Kdysi náš hrad 9. úrovně, napadl klan Rudých drápů. Bylo jich naštěstí 27, stejně jako nás. Zaútočili ale na hrad najednou ze tří stran. Jedna třetina útočila z jihu na hlavní bránu, jedna šestina na hradby z východu a jedna sedmina ze západu. Ještě štěstí, že na severu byla hluboká strž, jinak by útočili i tam. Tak tak jsme se jim ubránili.

Víš, kolik vlkodlaků tehdy bojovalo na každé straně hradu?

 
     

45.

HÁDANKA

 
 

V hospodě u Mrtvý kočky se tuhle hádal jeden upír s vlkoušem. Vlkouš se s ním vsadil, že polovina z dvanácti je sedm. Upír se mu ale vysmál, že on do školy, na rozdíl od něj, chodil a ví, že polovina z dvanácti je vždycky a jen šest.
No a jak myslíte, že to dopadlo. Ukázalo se, že pravdu měl nakonec vlkouš a upír mu musel zaplatit jednoho velkého frťana. (Že to byl frťan methylalkoholu, je už jiný příběh)

Jak to, že polovina z dvanácti je sedm?

 
     

46.

HÁDANKA

 
 

Můj otec se narodil v Anglii a prožil tam jednu čtvrtinu svého života, jednu pětinu pak strávil ve Francii, jednu třetinu dokonce v Austrálii a posledních stotřicet let, než ho zabili vlkodlaci, žil v ústraní tady v Čechách.

Víš, kolika se dožil let?

 
     

47.

HÁDANKA

 
 

Bardysh a Shiwo se má k Telgore stejně jako Pangrear a Cameo Ferrox k ????
K čemu?

 
     

48.

HÁDANKA

 
 

Malému upírkovi se zakutálel do úzké hluboké roury pingpongový míček. Roura byla jen o něco širší než míček, proto rukou nemohl míček rukou vytáhnout.

Co bys mu poradil, aby dostal míček ven (samozřejmě bez poškození)?

 
     

49.

HÁDANKA

 
 

Když už jsem psal o svém otci, tak ještě jednu z jeho dlouhého a plodného života.
Můj otec přišel k prvnímu majetku velice zvláštním způsobem. Byl tehdy řadovým upírem ve slavném klanu Damacon. Každoročně se u nich pořádaly velké letní slavnosti spojené se soutěžemi a velkou zábavou. Mistr klanu, možná proto, že tehdy ukořistili jeden starý hrad na úbočí Mlžných hor, vsadil tento hrad, tuto kořist, jako cenu do hry. Do zápolení se přihlásilo 13 úpírů a všichni pohořeli, až na mého otce. A o co šlo?
Každý tehdy dostal od mistra silný lýkový provaz dlouhý 100 metrů. Měli jím ohraničit co možná největší pozemek, ale přitom provaz nepoškodit. Ten, jehož pozemek bude mít největší plochu, získá hrad. No a ty už víš, že jej získal můj otec, ale víš, jak to tehdy udělal?

 
     

50.

HÁDANKA

 
 

Moje truhla naplněná až po okraj elixíry váží 17 kg. Je-li naplněn z poloviny, váží jen 9 kg.

Kolik váží prázdná truhla?

 
     

51.

HÁDANKA

 
 

Čas hraje nejen v životě, ale i tady ve hře významnou roli. Když nemůžete hrát tak často a dlouho jako vaši protihráči, brzy budete horší než oni a začnou vás porážet. Po DK je čas druhou nejdůležitější věcí ve hře. Dnes si tedy dáme lehkou hodinou hádanku.

Jak rozdělíte ciferník hodin dvěma rovnými řezy na tři části, aby součet čísel ve všech třech částech ciferníku byl stejný?

Pokud to dokážete, jste nejspíš pány času jako já.

 
     

52.

HÁDANKA

 
 

Jak lze ze sedmnácti zápalek udělat dvacet, aniž nějakou přidáme nebo je rozlámeme na menší kousky?

 
     

53.

HÁDANKA

 
 

Čas běží jako o závod, čas se belhá, čas odhalí pravdu, vše vyřeší čas, atd…. Zajímavé, co všechno umí čas. Víš ale, jaké úhly spolu svírají ručičky na hodinách v určitý čas? Dovedeš si to spočítat?

Když jsou tři hodiny, velká a malá ručička svírají spolu 90 stupňů. Když je šest hodiny, ručičky svírají 180 stupňů. Víš, kolik stupňů svírají hodinové ručičky, když je právě půl desáté?

 
     

54.

HÁDANKA

 

 

Pamatovat si dobrá hesla je věc poměrně těžká a bez pomůcky často problematická.

To si takhle jeden klan zahesloval klanovou pokladnici a pak si nemohl vzpomenout na devítimístné přístupové heslo. Ještě štěstí, že měli v klanu mladého a nadaného upírka, který si pro zapamatování hesla vymyslel klíč.
Víme, že heslo je devítimístné.

. . . . . . . . .


  1. Součet prvních tří čísel je 48 a jsou to čísla, která jdou bezprostředně v řadě za sebou.
  2. Další dvě čísla jsou sudá a jdou také za sebou, jejich součet je 50.
  3. Součet posledních čtyř čísel hesla je 76 a jsou to shodou okolností také čísla sudá, která jdou za sebou.

Poznáš z toho, jaké je numerické heslo k jejich klanové pokladnici?

 
     

55.

HÁDANKA

 

 

Každého aktivního hráče trápí kolik vlastně hráčů v ČR hraje BF. Stěžujeme si, že ubývají a noví nepřicházejí, atd.

Podle jedné statistiky, ke které jsem se nedávno úplnou náhodou dostal, je polovina hráčů hrajících u nás BF mladší jak 18 let, jedna čtvrtina je věkem mezi 19 a 30 lety a jedna sedmina mezi 31 a 50 lety. Pouze 20.580 hráčů má věk nad 50 let. No a to mi orientačně stačilo. Tak jsem se dostal k tomu, kolik u nás vlastně hraje hráčů. A výsledek celkem odpovídal tomu, kolik je průměrně hráčů na serverech a kolik má každý hráč svých účtů. Zvládneš to i ty?

Kolik podle téhle statistiky u nás hraje hráčů BF?

 
     

56.

HÁDANKA

 
 

Není žádným tajemstvím, že vlkouši moc neumí plavat. Leda tak čubu. Proto jedním z bezpečných míst na Zemi je třeba moře. Když nemáte zrovna spuštěný žebřík, tak se vám na loď žádný vlkouš nedostane. Nebo ano?

Jednou takhle nedaleko břehu kotvila loď, na které upíři v bezpečí oslavovali narozeniny svého mistra. Ze břehu je závistivě pozorovali vlkodlaci a přemýšleli jak se dostat na palubu lodi a všechny tam vymlátit. Ale jedinou přístupovou cestou byl žebřík z paluby lodi, který upíři neprozřetelně úplně nevytáhli celý na palubu.

Žebřík měl deset příček, které byly od sebe vzdálené 30 cm. Spodní příčka byla nad hladinou 90 cm. Vlkouše napadlo, že stačí si počkat na příliv. Za přílivu stoupá hladina vody o 20 cm za hodinu.

Za jak dlouho se první příčka dotkne hladiny moře a vlkouši tak budou moci po žebříku vyšplhat na palubu lodi?

 
     

57.

HÁDANKA

 
 

Války bývají občas i výnosné. Záleží ale kolik bojovníků na každé straně bojuje a jestli válku vyhrají.

Víte, kolik se zúčastnilo upírů a vlkoušů války, když vám prozradím, že počet všech hlav byl 30 a počet všech nohou 84?

(pozn. kdo nikdy neviděl vlkodlaka, tak ten má čtyři nohy, upír jen dvě)

 
     

58.

HÁDANKA

 
 

Tenhle příběh jsem nezažil, ale jen slyšel vyprávět od mistra Akoby, který jej slyšel zase od svého mistra, a ten zas od svého, atd. Zkrátka stalo se to už hodně dávno. Je o tom, že i lidé bývají chytří a dokáží si poradit i v těch nejneuvěřitelnějších situacích.

Bylo to v zimě. Vlci měli tehdy ukrutný hlad. Vesničané si širokodaleko hlídali svá stáda a zabili každou škodnou, která by se k nim přiblížila. A tak vlci začali útočit na osamělé obchodníky a pocestné. Jednoho takhle zahnali až na útes nad mořem. Říkejme mu Berry, protože si jméno už nepamatuji. Ze stometrového útesu ale vedly jen dvě cesty – buď se přímo postavit smečce hladových a rozdivočelých vlků nebo sešplhat dolů z útesu.

Jediné, co měl Berry s sebou, když utíkal od vozu, byl pouze nůž a v ruksaku provaz dlouhý 75 m. Úplně nahoře na útesu rostl naštěstí strom, za který se dal provaz uvázat. V polovině útesu (tj. v 50 metrech) pak viděl malou plošinku, na které byl opět strom vrostlý pevně do skály. Na ní se mohl postavit a opět uvázat provaz.

Otázka zní, jak se mu podařilo bezpečně se dostat dolů, když lano mělo jen 75 metrů a chybělo mu tedy 25 metrů?

 
     

59.

HÁDANKA

 
 

V klanu byla děsná rvačka. Když mistr konečně rozehnal rozhádané bojovníky, začal vyšetřovat, co se vlastně v klanu stalo a proč došlo k tak velké rvačce.

Začali to vlastně čtyři mladí kousavci. Hádali se o to, kdo za týden porazil víc upírů. A pak už se k tomu přidávali další a další.

Mistr si nechal ty čtyři okamžitě předvolat a chystal se je vyslechnout. Jenže než mistr cokoliv řekl, už křičel druhý v řadě, že on zabil dvakrát více než jeho soused vlevo. Na to se ale ozval třetí v řadě, že on zabil třikrát víc než jeho soused vlevo. Samozřejmě, že poslední v řadě nezůstal pozadu a už také řval, že on jich zabil čtyřikrát víc než jeho soused vlevo. A už už se chtěl ozvat první v řadě, když mistr udeřil palicí do země a zařval na všechny čtyři.

„Bude tady ticho. Vím, kolik jste zabili upírů. Všichni čtyři dohromady, co tu stojíte, jste jich za uplynulý týden zabili 132. To, ale není důvod se přeci hádat. Mrtvý upír, dobrý upír. Chci mít v klanu klid a to okamžitě. Bude-li se to ještě jednou opakovat, stáhnu vás z kůže a vykopnu z klanu.“
Všichni čtyři kousavci stáhli své ocasy, hluboce se uklonili svému mistrovi a raději mu zmizeli z očí.

Víš, kolik každý z kousavců vlastně zabil upírů?

 
     

60.

HÁDANKA

 
 

Jak už jsem říkal, války bývají občas i výnosné, ale i hrdinské. Zvláště slavné jsou pak ty, kdy se proti přesile postaví jen skupina těch nejstatečnějších.

To se takhle jednou postavilo jen několik vlkodlaků celé hordě upírů a přesto se jim podařilo válku vyhrát.

Víte, kolik se této války zúčastnilo upírů a vlkoušů, když vám prozradím, že počet všech hlav byl tentokrát 35 a počet všech nohou 78?

(pozn. kdo nikdy neviděl vlkodlaka, tak ten má čtyři nohy, upír jen dvě)